top of page
  • barboraetlikova

Podcast ve věži 5 - Cesty (mj. o hledání divadelnosti v tomto novocirkusovém opusu)

Projekt Cesty původně vznikl k oslavám desátého výročí existence novocirkusového uskupení Cirk La Putyka a měl být uveden v dubnu 2020 v novém prostoru O2 arény pojmenovaném O2 universum. Nakonec však musel být časově i místně přesunut do holešovického prostoru Azyl 78. Premiéra se odehrála v září 2021 s více než pětatřiceti účinkujícími a o rok později se tamtéž uskutečnila nová verze s rozšířeným obsazením. Mezi padesáti akrobaty, tanečníky a hudebníky se v manéži objevili také studenti Kyjevské akademie divadelního a cirkusového umění, jimž La Putyka zajišťuje zázemí.


V pátém polostudentském Podcastu ve věži se diskutuje především o tom, jak Cesty – které mají do jisté míry divadelní povahu – vnímají lidé z divadelního prostředí. Ze své perspektivy poskytují zpětnou vazbu Julie Vaňková, Alexandra Reljičová, David Ficek, Domen Šuman a Barbora Etlíková. Novocirkusové médium však klade jejich obvyklému uvažování překážky a nutí je, aby některé své postoje přezkoumali.


Střih: Zuzana Suchá


Podcast vznikl v rámci Kritického semináře pro studenty režie a dramaturgie na KALD DAMU.Zde se můžete připojit do podhoubového mailing listu - dáme vám vědět, když vyjde nový článek

Chtěli byste nám zanechat zprávu, navrhnout opravu či komentovat článek? Udělejte to zde.

Děkujeme za zpětnou vazbu!

Nejnovější příspěvky

bottom of page