top of page
  • barboraetlikova

Podcast ve věži 4 - Noise. Šumění davu (ještě z Divadelní Flory Olomouc)

V roce 2019 vypukly v Chile masové sociální nepokoje, prý největší protesty v historii země. Režisérka Manuela Infante se jich osobně zúčastnila a později o své zkušenosti vytvořila inscenaci Noise. Šumění davu pro německé divadlo Schauspielhaus Bochum. Respektive monodrama na velkém jevišti, v němž účinkuje švýcarská herečka Gina Haller. Ta údajně o existenci chilského „estallido social“ vůbec netušila, dokud nezačalo zkoušení.


Bylo to na díle znát? Jak vůbec dokázala jedna herečka obsáhnout obrovský prostor Moravského divadla Olomouc? A co si kdo z diskutujících odnesl z divadla tematizujícího chaos a dezorientaci?


Čtvrtého dílu polostudentského Podcastu ve věži, který přináší reflexi společného zážitku z festivalu Divadelní Flora Olomouc, se účastnili Domen Šuman, Josef Neudeker, Samuel Špilar a Barbora Etlíková.


Stalo se tak v rámci Kritického semináře 1. a 2. ročníku režie a dramaturgie na KALD DAMU.Zde se můžete připojit do podhoubového mailing listu - dáme vám vědět, když vyjde nový článek

Chtěli byste nám zanechat zprávu, navrhnout opravu či komentovat článek? Udělejte to zde.

Děkujeme za zpětnou vazbu!

Nejnovější příspěvky

bottom of page